Неповторна харизма Львова

У харизматичному місті Лева, який відвідали із класним керівником Лесею Михайлівною Щербак, нас зустріла екскурсовод і …почалася неймовірна подорож: підняття на Високий Замок – старий тінистий парк на горі, що височить над містом із руїнами старовинної споруди та оглядовим майданчиком із неповторними краєвидами. Далі ми відвідали відомий на всю Україну собор святого Юра та костел святої Ельжбети. Зачарував і Дім Легенд, доволі цікава тематична кнайпа Львова. Уже при вході зображені її особливості – дракон, який щовечора о 21.24 «оживає» і влаштовує піротехнічне шоу, дихаючи полум’ям, годинник, що показує найточніший львівський час, і, звичайно, сажотрус, зустріч із яким обіцяє удачу.

Одним із символів Львова, домінантою його середмістя, є ратуша – приміщення міської влади. З’явилася вона в місті із наданням йому права на самоврядування. Відтоді споруда неодноразово перебудовувалася, горіла й навіть падала. А будівля, що стоїть нині посеред площі Ринок, є, фактично, четвертим варіантом ратуші. Дивлячись на неї, ніколи б не спало на думку, що колись львів’яни називали її «потворним чотирикутником із трубою».

Вразили й музеї: Львівський історичний та Арсенал (оборонна споруда XVI ст., де тепер розташований єдиний в Україні Музей зброї).

Після смачного обіду попрямували до аптеки-музею «Під чорним орлом» – найстарішої з існуючих у Львові, перетвореної на єдиний в Україні музей, де можна оглянути старовинне обладнання і зільники, якими користувалися середньовічні провізори.

Львів давно асоціюють із кавою, і саме львівська копальня кави демонструє й реалізовує легенду. В підвалах книжкового магазину створена унікальна атракція – кавова шахта. На відміну від Бразилії, де кавові зерна ростуть на деревах, у Львові їх видобувають із-під землі. Для цього в підземеллі сконструйовано шахтарські елеватори, прокладено транспортери, якими спеціальні вагонетки піднімають зерна нагору. Отже, кава у Львові – ніщо інше як «корисна копалина», котру видобувають подібно вугіллю чи торфу. Ця шахта «розповідає» й історію видатного кавомана світу Юрія Кульчицького. Були й прогулянка вуличками міста, витання ароматів знаменитого напою, відвідування майстерні пряників «Юрашки», шоколаду та карамелі, сувенірних магазинів; купівля ласощів та сувенірів для себе й батьків.

Поїздка – неймовірно цікава й пізнавальна, тому на прощання одночасно проскандували: «Львове! Ми ще повернемося!»

Д.Ілляш,

учениця 8-А класу Баришівської

ЗОШ І-ІІІ ступенів ім. М.Зерова

Коментувати