Реєстрація новонародженої дитини

Батьки зобов’язані не пізніше 1 місяця від дня пологів зареєструвати народження дитини в органі державної реєстрації актів цивільного стану за місцем проживання одного з них або за місцем народження дитини.

Заявниками можуть бути як батьки дитини, так й інші особи. Присутність обох батьків є обов’язковою, якщо вони мають різні прізвища.

Державна реєстрація проводиться з одночасним визначенням походження дитини і присвоєнням їй імені, прізвища та по батькові.

Як визначається її походження?

Від матері визначається на підставі документа закладу охорони здоров’я про народження нею дитини, від батька – свідоцтва про шлюб, якщо на час народження дитини мати перебувала з ним у шлюбі.

Якщо батьки неодружені, походження дитини від батька визначається за письмовою заявою матері та батька дитини про визнання батьківства або за рішенням суду.

При народженні дитини в матері, яка не перебуває у шлюбі, у випадках, коли немає спільної заяви батьків або відповідного рішення суду, запис про батька проводиться за прізвищем та громадянством матері, а ім’я та по батькові батька дитини записують за її вказівкою.

Продовження – в суботньому номері тижневика.

Коментувати