Колонка редактора – Баришівський вісник

Незабаром українські працівники засобів масової інформації відзначатимуть професійне свято – День журналіста. Для нас у «Баришівському віснику» цей день – передусім, привід поговорити про наболіле. Відверто, щиро, по-дружньому…

Із дня в день, від тижневика до тижневика, журналісти «районки» працюють над черговим номером, аби дати читачам реальну й об’єктивну картину сучасності. Утім, слово «працюють» більш доцільно замінити на «створюють», «плекають» чи «вимальовують». Адже саме так меншою чи більшою мірою можна відобразити той процес, коли події та факти, пропущені через серце й душу, лягають на сторінки виваженими й правдивими словами…

Звісно, нам не під силу конкурувати з обласними, всеукраїнськими газетами за повноколірністю і, звичайно ж, з Інтернетом – за оперативністю. Але все ж ми виграємо інформацією – місцевою, такою, що зацікавить небайдужих жителів району, адже вона – про них і для них.

Журналісти творчого колективу «Баришівського вісника» свідомо обрали нелегку та надзвичайно відповідальну справу й гідно несуть покладену на них суспільством місію – стояти на сторожі демократії. Саме вони великою мірою формують свідомість громадян, їхні характер, поведінку, вчинки, активну життєву позицію. Окрім того, пристрасне слово журналіста не просто піднімає дух – воно зцілює у людях віру, вселяє надію та є неоціненною підтримкою на шляху якісних перемін у житті суспільства.

Кожен із нас творить історію сьогодення. Через багато років нащадки аналізуватимуть непростий час, у якому живе наше покоління, не лише із підручників, а й із газетних архівів, адже опубліковані матеріали поповнюють яскравими, незабутніми сторінками літопис Баришівщини.

Без перебільшення можна сказати, що це свято не тільки майстрів пера, а й великої кількості дописувачів, читачів, героїв публікацій – усіх, кого єднають спільна справа та єдина мета – доля рідного краю, його стабільність і гідне майбуття.

Та нині не до свята… Зміни в суспільно-політичному житті країни породжують нові виклики, що постають перед українськими журналістами. Різке подорожчання газетного паперу, постійне зростання тарифів «Укрпошти» на доставку видань, фактичний розвал самої системи поштового зв’язку в сільській місцевості… У результаті – наші читачі систематично отримують тижневик із тривалим запізненням, а в небажанні продовжити передплату на «районку» зіграють негативну роль ще й підвищена вартість послуг пошти і вимушено збільшена ціна на газету.

Віримо, що з цими випробуваннями ми разом із вами, дорогі наші шанувальники, мужньо впораємося. Що наша праця, яка щиро служить правді та істині, утвердженню добра й справедливості, злагоди і миру в суспільстві, завжди знайде любов та повагу в ваших серцях. Адже колектив редакції й надалі намагатиметься наповнити кожну сторінку тижневика глибоким змістом та нестримною творчою енергією, вірою, надією і любов’ю.

Користуючись нагодою, щиро дякуємо всім, хто залишається з нами впродовж багатьох років, хто переймається нашими проблемами, розуміє їх і намагається допомогти вирішити. Сподіваємося на подальшу плідну співпрацю з трудовими колективами організацій, установ, органів місцевого самоврядування Баришівщини, депутатами різних рівнів та всіма, кому потрібна інформаційна підтримка рідної газети.

Із вдячністю та повагою – Аліна БАСЕНКО,
головний редактор газети «Баришівський вісник»