Нова стратегія миру та безпеки – Баришівський вісник

– Україна мала отримати членство в НАТО в обмін на відмову від ядерного статусу. Проте через слабку позицію у відстоюванні національних інтересів країна втратила цю можливість і відмова від зброї стала нашою історичною помилкою!

Про це Юлія Тимошенко заявила під час Національного форуму «Нова стратегія миру та безпеки», який днями відбувся в Києві.

Вона переконана, що жодні міжнародні гарантії безпеки не працюють, якщо вони не підкріплені надійними механізмами їхнього виконання.

Голова партії зауважила, що всі країни – члени Альянсу – щорічно на систему безпеки та оборони витрачають близько трильйона доларів, країна-агресор Російська Федерація – 66 мільярдів доларів, а Україна – трохи більше 2 мільярдів доларів (за сьогоднішнім курсом долара до гривні).

– Стаття 5 Північноатлантичного договору передбачає, що в разі військової агресії на захист кожної країни – члена НАТО, стають усі. Саме тому багато десятиліть ніхто не йде проти країн – членів НАТО, війною», – наголосила вона.

Новий мотиваційний контракт для військових

Лідер «Батьківщини» наголосила на необхідності проведення реформи Збройних сил України, яка передбачатиме побудову сильної української армії на контрактній основі, створення належного соціально-економічного забезпечення і всіх необхідних умов для військових.

Новий контракт передбачатиме запровадження механізму регулярної індексації грошового забезпечення на реальний показник інфляції, заробітна плата рядового контрактної служби буде в 1,5 раза вищою від середньої зарплати в країні.

Важливою частиною нового контракту для військових, переконана Юлія Тимошенко, стане мотиваційний пакет, що включає: питання забезпечення житлом; медичним обслуговуванням; а також – пенсійне страхування та додаткові пільги для учасників бойових дій і членів їхніх родин.

– Слід створити спеціальну програму кредитування на придбання житла для військовослужбовців. Треба дозволити купівлю житла без першого внеску, а відсотки за іпотечним кредитом має платити держава, і термін іпотечного кредиту повинен визначити сам військовий, – додала вона.

Новий формат переговорів

В Україну повернеться мир, а окупований Донбас та анексований Крим будуть звільнені. Шлях до цього забезпечить новий формат переговорів України зі світовими лідерами – «Будапешт плюс».

Після президентських виборів лідер «Батьківщини» має намір запросити до України очільників країн-підписантів Будапештського меморандуму – США, Великобританії та Росії, а також лідерів Франції, Китаю, Німеччини та Верховного комісара ЄС із питань безпеки.

– Я хочу ще раз чітко, ясно та зрозуміло наголосити: і Крим, і Донбас – це Україна. І інакше ніколи не буде! – заявила Юлія Тимошенко і розкритикувала президента Порошенка, який за майже п’ять років війни не використав можливості Будапештського меморандуму для повернення миру в Україну.

Нова Конституція збереже Україну унітарною, не допустить особливого статусу Донецької та Луганської областей

Лідер «Батьківщини» нагадала, що її фракція була проти такого «специфічного шляху досягнення миру, як закон України «Про особливий статус Донецької та Луганської областей».

– Я запропоную президентську ініціативу з безпеки та розвитку Донбасу для створення десятків тисяч робочих місць, модернізації економіки, для відбудови житла та цивільної інфраструктури. Буде створений Міжнародний фонд відновлення та розвитку Донбасу, – підсумувала лідер партії.

Країна-агресор відшкодує всі збитки, завдані Україні та її громадянам унаслідок військових дій та окупації.

Росія заплатить сповна

На думку Юлії Тимошенко, українська дипломатія мусить активно відстоювати порушені РФ права держави та її громадян у міжнародних судових інституціях, насамперед, у Міжнародному суді ООН, Міжнародному кримінальному суді, Європейському суді з прав людини.

Голова партії повідомила, що її команда встановила та задокументувала декілька тисяч фактів заподіяння шкоди конкретним громадянам, що дасть можливість воїнам, які отримали поранення, родинам загиблих та вимушеним переселенцям отримати компенсації від країни-агресора.

– Якщо всі постраждалі громадяни України подадуть позови проти держави-агресора, то загальна сума претензій, розрахована згідно із практикою ЄСПЛ, перевищить 100 мільярдів євро. Це – масштаб того, що можуть отримати наші громадяни за понівечене життя, – зазначила політик.

– За всі роки війни чинна влада так і не спромоглася розробити дорожню карту юридичних дій для отримання власниками тисяч малих і середніх підприємств компенсації за заподіяну їм шкоду, – обурилася Юлія Тимошенко.

Вона запевнила, що нова влада проведе ретельну інвентаризацію заподіяної Росією шкоди і змусить Кремль заплатити за агресію проти України.