ЩОБ НЕ ЗАТЬМАРИТИ СВЯТО – Баришівський вісник

На Великодні свята до храмів на богослужіння приходять багато прихожан. Під час літургії священнослужителі та віруючі використовують відкритий вогонь у приміщеннях. Тож будьте пильними, знаходячись поряд зі свічниками, слідкуйте за полум’ям власної свічки.

Ознайомтеся з планом евакуації на випадок виникнення пожежі та місць розміщення первинних засобів пожежогасіння (вогнегасників, пожежних щитів, води тощо). Прослідкуйте, щоб діти перебували під наглядом дорослих та не бавилися з вогнем.

Встановлюючи свічки і лампадки вдома, подбайте, щоб поруч із ними не було легкозаймистих матеріалів (штор, тюлю, святкових декорацій тощо) та не залишайте їх запаленими без нагляду.

У разі виникнення пожежі уникайте паніки та негайно викликайте пожежно-рятувальну службу за телефоном «101». А поки рятувальники поспішають вам на допомогу, прикладіть максимум зусиль для гасіння полум’я та евакуації людей, які знаходяться в місці займання.

Якщо загорівся ваш одяг, швидко скиньте його, якщо не вдалося – впадіть і качайтеся, збиваючи полум’я.

Варто пам’ятати, що людина, на якій горить одяг, знаходячись у вертикальному положенні, наражається на небезпеку поширення полум’я на обличчя, загоряння волосся та ураження органів дихання чадним газом, продуктами горіння, а швидкі рухи, особливо біг, лише підсилюють палання.

Із метою запобігання виникненню пожеж під час підготовки і проведення святкових заходів Баришівський РС ГУ ДСНС України в Київській області просить усіх настоятелів храмів, церков та інших культових споруд Баришівськиго району, міста Березані провести заходи із забезпечення пожежної та техногенної безпеки.