ПІДХІД – ІНДИВІДУАЛЬНИЙ – Баришівський вісник

Із 1 жовтня 2019 року розпочинається монетизація пільг на оплату житлово-комунальних послуг.

Відповідно до ухваленого урядом рішення (постанова Кабінету Міністрів України від 17.04.2019 р. №373 «Деякі питання надання житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі» (із змінами) затверджено Порядок надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі, який застосовуватиметься із 1 жовтня 2019 року.

Порядок поширюється на осіб, які мають право на відповідні пільги згідно із законами, в тому числі й із урахуванням їхнього доходу.

Передбачено дві форми надання пільг у грошовій формі – безготівкова і готівкова.

Пільги в безготівковій грошовій формі призначатимуться всім пільговикам в автоматичному режимі через АТ «Ощадбанк» (вестиме у відповідних автоматизованих системах персоніфікований облік пільговиків та коштів, що надходитимуть на рахунок для виплати пільг, для кожного пільговика індивідуально). «Ощадбанк» здійснюватиме переказ коштів на рахунки організацій – надавачів послуг на підставі договорів, що укладаються між ними та АТ «Ощадбанк».

Такий механізм розроблено для забезпечення максимальної зручності тих категорій громадян, які мають право на пільгу й звикли не витрачати сили і час на оплату житлово-комунальних послуг. Йдеться, перш за все, про людей похилого віку, які звикли до встановленого алгоритму дій і не бажають його змінювати. Для інформування цих пільговиків про стан розрахунків за послуги АТ «Ощадбанк» надсилатиме СМС-повідомлення на їхній мобільний телефон. Тому, тим пільговикам, які не будуть змінювати порядок отримання пільг, обов’язково необхідно повідомити управлінню соціального захисту населення номер мобільного телефону.

За бажанням пільговика надання пільги може проводитись у грошовій готівковій формі. Для цього необхідно до 15 жовтня 2019 року звернутися до управління соціального захисту населення з відповідною заявою, у якій зазначити реквізити рахунку, відкритого пільговиком в установі уповноваженого банку. Також за бажанням пільговика надання пільг у грошовій готівковій формі може здійснюватися через відділення АТ «Укрпошта».

Якщо в пільговика, який отримуватиме пільги в грошовій готівковій формі, виникне заборгованість із оплати житлово-комунальних послуг, про що управління соціального захисту населення повідомлятимуть надавачі послуг, пільга буде надаватися йому з наступного місяця в грошовій безготівковій формі.

Громадяни, яким пільга надається в грошовій формі, зобов’язані сплачувати щомісяця вартість фактично спожитої послуги з урахуванням суми пільги, перерахованої виконавцям комунальних послуг або виплаченої таким пільговикам готівкою.

Пільговик зобов’язаний повідомляти управління соціального захисту населення про зміну всіх обставин, які впливають на надання пільг (зміна персональних даних, місця реєстрації/проживання, видів послуг, кількості членів сім’ї та інше). Суми пільг, надміру виплачені внаслідок зловживань із боку пільговика, повертаються пільговиком до державного бюджету.

Звертаємо увагу всіх пільговиків! Для своєчасного та правильного нарахування пільг управлінню необхідно мати достовірну інформацію щодо місця проживання пільговика, послуг, якими він реально користується, складу його сім’ї, паспортних даних та ідентифікаційних кодів усіх членів сім’ї, на яких розповсюджується пільга. Тому, пільговикам необхідно терміново звернутися в управління для уточнення цієї інформації. Прийом пільговиків проводиться в управлінні соціального захисту населення щодня з 8.00 до 12.00 та з 12.45 до 15.00 за адресою: вул. Київський шлях, 36, смт Баришівка, тел.: (04576) 5-24-83.

Л.Маценко,
начальник управління соціального захисту населення
Баришівської райдержадміністрації